środa

Aktualności

Twardy Świętoszów-UKS Pieńsk 0:2(0:1)

• autor: ukspiensk, 2011-06-09 21:07

Młodzicy w dniu dzisiejszym na stadionie w Parowej rozegrali zaległy  mecz 14 kolejki z Twardy Świętoszów. Początkowo kolejka została przełożona na 18 czerwca 2011 , ale z uwagi na wyjazd niektórych zawodników, mecz został przeniesiony na 9.06.2011.

Mecz był rozgrywany pod dyktando naszego zespołu, kilka akcji nie przynosiły bramek, za dużo indywidualności, za mocnych górnych podań, ale w końcu nieskuteczność w tym meczu przełamał Jakub Skadorwa , w 20 min. meczu po przejściu kilku zawodników prawą stroną boiska oddał strzał wysokim lobem z ostrego kata, piłka odbiła się od tylnego słupka i wpadła do siatki. (ładna bramka). Do przerwy wynik nie uległ zmianie jak również gra naszego zespołu, akcje i brak skuteczności. Po zmianie stron, nic się nie zmieniło, ciągłe ataki naszego zespołu, indywidualne akcje albo były rozbijane przez obrońców albo strzały były nieskuteczne. Pod koniec meczu nasz zespół zapędził się zbytnio pod bramkę przeciwnika i po kontrze powstało duże zagrożenie dla bramki Wiktora Serdyńskiego , lecz akcję zawodnika Twardych faulem przerwał Patryk Gieryng, rzut wolny przed linią pola karnego na szczęście był nieskuteczny. Chwilę później w 59 minucie  kontra naszego zespołu długie podanie po ziemi ze środka pomiędzy obrońców  Jakuba Skadorwy na lewą stronę do Patryka Breczko który z 15m z pierwszej piłki po długim słupku pokonał bramkarza ustalając wynik meczu na 2:0. Na taką akcję czekałem z utęsknieniem, w końcu ładne wypuszczenie zawodnika i zdobyta bramka, co pokazało , ze indywidualizm rzadko przynosi pozytywne rozstrzygnięcia a gra zespołowa ładne bramki. To był ostatni mecz tego sezonu.

Dziękuję młodzikom za wytrwałość i sumienność szczególnie tym którzy dla swojego zespołu poświęcali swój czas na trening i mecze. Na podsumowanie musicie jeszcze poczekać.