Turniej o Puchar Starosty w Węglińcu - I miejsce młodzików

• autor: ukspiensk, 2010-12-16 21:32

Najlepsza drużyna, strzelec i bramkarz …. to w dużym skrócie dorobek młodzików UKS Pieńsk w  VI edycji turnieju o Puchar Starosty jaki odbył się w Węglińcu na hali sportowej  gimnazjum. Nasza drużyna w składzie:

WIKTOR SEREDYŃSKI, KORNEL SELWIAK, REMIGIUSZ ZIELIŃSKI, MACIEJ KOTELNICKI, PAWEŁ WASIK, SKADORWA JAKUB, SZYMON CZARNECKI, KACPER JESIONEK

wzbiła się na wyżyny swoich możliwości pokonując wszystkie zespoły jakie przyjechały na turniej , zgarniając również po drodze , puchar dla najlepszego strzelca – Szymon Czarnecki oraz najlepszego bramkarza – Wiktor Seredyński. Ale po kolei ……….

W turnieju udział wzięły oprócz naszego zespołu: UKS  Węgliniec I, UKS Węgliniec II, SP Stary Węgliniec, Skorpiony Lubań, Młodzi Dłużyna Dolna. Rywalizacja przebiegała systemem ligowym , każdy z każdym , tworząc na koniec tabelę wg regulaminu PZPN.

Na początek zmierzyliśmy się z II zespołem UKS Węgliniec, gdzie wygraliśmy 2:1 i mecz wcale nie należał do łatwych , jeszcze może w 100 % nie rozgrzani  nasi zawodnicy przystąpili do tego meczu na sztywnych nogach , gra się za bardzo nie kleiła ale w końcowym rozrachunku to my zdołaliśmy zdobyć 3pkt, a na listę strzelców wpisali się Szymon Czarnecki i Jakub Skadorwa.

W drugim meczu spotkaliśmy się z SP Stary Węgliniec gdzie gładko  zdołaliśmy wygrać 6:0 , zawodnikiem meczu zdecydowanie można uznać Szymona Czarneckiego zdobywcy 4 bramek  oraz wspaniale uzupełniającego siłę ataku Jakuba Skadorwę – 2 bramki.

W 3 meczu i dość ważnym po ustawiającym zespoły w tabeli spotkaliśmy się ze Skorpionami Lubań, gdzie po dość dużemu oporowi przeciwnika Szymon Czarnecki zdobył dwie bardzo ładne bramki , Wiktor Seredyński zachował czyste konto i kolejne 3 oczka można było doliczyć naszej drużynie.

4 mecz to spotkanie z rówieśnikami z Dłużyny Dolnej i jak mogło by się wydawać spotkanie wcale nie było łatwe , bramkarz Dłużyny doskonale bronił strzały Kuby, Szymona i Remika lecz pod naciskiem  UKS Pieńsk skapitulował dwukrotnie po strzałach Szymona Czarneckiego .

Jak do tej pory zarówno my jak i UKS Węgliniec I pozostawaliśmy bez porażki , Węgliniec wygrywał kolejno 8:0 ze SP Stary Węgliniec, 7:1 z Dłużyną Dolną, 10:0 z UKS Węgliniec II, 2:1 ze Skorpionami Lubań. Po uzyskanych wynikach można było przypuszczać , że Węgliniec jest drużyną lepszą , ale jak to zwykle bywa mecz meczowi nie równy. Maciej Kotelnicki i Remigiusz Zieliński mieli jasno powiedziane , pilnować zawodników którzy do tej pory strzelali dużo bramek i kreowali całą grę Węglińca. Z tego zadania wywiązali się wspaniale , praktycznie wyłączyli atak z gry , a Jakub Skadorwa i Szymon Czarnecki co jakiś czas nękali bramkarza Węglińca. Bramka dla naszego zespołu padła po kilku sekundach od rozpoczęcia , Wiktor Seredyński długim i wysokim podaniem za kołnierz wypuścił Jakuba Skadorwę, przed którym piłka odbiła się od podłogi i koniuszkiem palców  lobem nad wychodzącym bramkarzem skierował piłkę do siatki. Wynik spotkania nie uległ zmianie ,mimo trzech stu procentowych akcji UKS Pieńsk niestety niewykorzystanych .

Po raz pierwszy zdołaliśmy wygrać turniej . Wspaniałe osiągnięcie i sukces młodzików UKS Pieńsk.

Jak się okazało Szymon Czarnecki miał równą liczbę zdobytych bramek – 9 jak zawodnik Węglińca i króla strzelców rozstrzygnęli w rzutach karnych na korzyść Szymona , który zdobył mały puchar króla strzelców , Wiktor Seredyński za wspaniałą postawę w bramce szczególnie w ostatnim meczu zdobył mały puchar najlepszego bramkarza. Zawodnikiem turnieju został piłkarz Węglińca.

III miejsce w tym turnieju zajął zespół Skorpiony Lubań, dalej Dłużyna Dolna Węgliniec II i SP Stary Węgliniec.

Gratuluję zawodnikom wspaniałego osiągnięcia oraz rodzicom Szymona Czarneckiego i Jakuba Skadrowy za pomoc w transporcie.