UKS Pieńsk (trampkarze) - Gigant Lubomierz 3:0(1:0)

• autor: ukspiensk, 2010-09-19 11:07

18 września 2010 roku o godz. 12.00 na stadionie w Pieńsku odbył się mecz 5 kolejki trampkarzy pomiędzy UKS Pieńsk a Gigant Lubomierz.

Skład: Wiktor Seredyński, Mateusz Wasowski, Dawid Tocki, Maciej Adamowicz, Jacek Lenik, Jakub Barbaszyński, Arkadiusz Kikut, Oskar Beczek, Jakub Duszyński, Szymon Czarnecki, Jakub Skadorwa, Rafał Marcisiak

Bramki : Jakub Skadorwa, Szymon Czarnecki, Mateusz Wąsowski

Na to spotkanie i jego rozstrzygnięcie czekaliśmy z niecierpliwością. Mecz na szczycie tabeli, zawsze przysparzają wielu emocji i nerwowości zawodnikom oraz trenerowi. Jeszcze przed meczem wiedzieliśmy że przyjedzie się nam zmierzyć z zawodnikami w większości 1996 i 1997 (przypomnę , że nasza drużyna bazuje w większości na zawodnikach 1997 i 1998).

Gwizdek sędziego i się zaczęło. Na bramkę długo nie musieliśmy czekać w 13 minucie spotkania Jakub Skadorwa wykorzystał błąd bramkarza który wykopał piłkę z 5 mera wprost pod jego nogi. W tym momencie na bramkę ruszył Szymon Czarnecki , który otrzymał wspaniałe podanie na wyjście od Kuby,  a dalej to już wiemy , że Szymon potrafi sobie w takich sytuacjach poradzić, strzał w prawy róg, piłka od słupka wpadła do bramki. 1:0. Mecz dalej odbywał się na wyrównanym poziomie , gra naszej obrony spisywała się bez zarzutów , przecinali akcje przeciwników i wybijali piłkę na aut. Do przerwy nic się nie zmieniło, 1:0 do dobra zaliczka przed druga połową. Po zmianie stron goście rzucili się do ataku , napór na nasza bramkę trwał do 25 min, przez ten czas zawodnicy Giganta Lubomierz przeprowadzili mnóstwo akcji, rzuty rożne , rzuty wolne , na nasze szczęście nie przyczyniły się do zmiany wyniku. 25 min. Mecz, Mateusz Wąsowski przejął piłkę z lewej strony boiska w jej środkowej części, wypatrzył po przekątnej ładnie wychodzącego zza obrońców Jakuba Skadrowy, długie i dokładne  podanie , Kuba opanował piłkę i z prawej strony oddał strzał po ziemi w długi róg, pokonując bramkarza gości. 2:0 i 10min. Do końca. Musze przyznać, że kiedy piłka leciała do Jakuba Skadorwy stałem obok trenera Lubomierza i powiedziałem mu, że będzie gol, kilka sekund później mieliśmy euforie zawodników UKS Pieńsk. Tego typu akcję widziałem już wiele razy w wykonaniu Kuby i są jego firmową marką, rzadko się mylił. Mecz trwał nadal, zawodnicy Lubomierza dążyli do ziany rezultatu ale nadal nasza obrona dzielnie broniła bramki, choć gorąco się zrobiło jak po jednym ze strzałów zawodnika Lubomierza piłka przeleciała nad Wiktorem odbijając się od poprzeczki. W doliczonym czasie gry Szymon Czarnecki czarował swoimi umiejętnościami na 16 metrze ale cały czas pikę maił a prawej odze i nie mógł oddać dobrego strzału , więc zdecydował wycofać piłkę na 30 metr do nabiegającego Mateusza Wąsowskiego , który bez namysłu z pierwszej piłki oddał silny strzał w kierunku bramki i ………… golllllll , piłka przeleciała nad bramkarzem i zatrzęsła siatką. Takie strzał zawsze przysparzały ciarek na skórze. Nie tak dawno mogliśmy oglądać takie strzały w meczu Juventusu Turyn  z Leczem Poznań wykonaniu Del Piero i Artjomsa Rudnevsa. Gratuluję. Zaraz po bramce sędzia zakończył spotkanie.

Na pewno wynik i sama gra naszych zawodników może cieszyć, to dobry prognostyk przed kolejnymi kolejkami.

autor: Gala_13 2010-09-19 13:19:20

Profil Gala_13 w Futbolowo Gratuluję wygranej ;) Mecz był zacięty, jednak zabrakło nam zimnej krwi oraz 2 zawodników z podstawowego składu. Życzę powodzenia i wygranych w kolejnych meczach. Pozdrawiam.