I miejsce Żaków w Porajowie :)

• autor: ukspiensk, 2011-12-03 21:12

Wspaniałe pierwsze miejsce drużyny Żaków UKS Pieńsk w turnieju halowym w Porajowie organizowanym przez klub Granica Bogatynia. Spektakl jaki zapewnili nam nasi młodzi piłkarze przysporzył wiele emocji, ładnych akcji i goli, trochę  nerwów, potem oczekiwania no i na koniec  niesamowitej euforii i radości ze zwycięstwa jak również pierwszego miejsca w turnieju. Ładna gra z przodu duetu Szymon Karasiński i Jakub Czarnecki oraz obrońców nie do przejścia Fabiana Stróżyńskiego i Wiktora Sajda, aż miło było oglądać. Mało tego nasz bramkarz Damian Małecki został doceniony przez organizatorów turnieju i otrzymał statuetkę najlepszego bramkarza.

Drużyna UKS Pieńsk po wodzą opiekunów Mariusza Karasińskiego i Arkadiusza Rajczyk wystąpiła w składzie:

Damian Małecki (bramkarz), Norbert Miciak, Jakub Czarnecki, Szymon Karasiński (kpt.), Wiktor Sajda, Norbert Strugalski, Fabian Stróżyński, Miłosz Kmiecik

Przeciwko drużynom: Granica Bogatynia I, Granica Bogatynia II, Nysa Zgorzelec, BKS Bolesławiec, Slovan Hradek,

System gry: „każdy z każdym” po 12 min

Ale może po kolei …… (czytaj w rozwinięciu - WIĘCEJ)

ZDJĘCIA W GALERII http://ukspiensk.futbolowo.pl/galeria,i-miejsce-zakow-w-porajowie,135301

Mecz otwarcia BKS Bolesławiec – Granica Bogatynia II 1:0, potem UKS Pieńsk – Slovan Hradek i bardzo ważne w przekroju całego turnieju zwycięstwo 2:0, a strzelcami bramek byli Jakub Czarnecki i Wiktor Sajda. Pierwsze koty za płoty, udało się. Następne mecze to:

Nysa Zgorzelec – Granica Bogatynia I 0:4,

Granica Bogatynia II – Slovan Hradek 1:5

BKS Bolesławiec – Nysa Zgorzelec 4:0

W następnym meczu  UKS Pieńsk zmierzył się z gospodarzami Granicą Bogatynia I i niestety nie można tego meczu zaliczyć do udanego, aż 0:6 przegrali nasi zawodnicy, choć początek meczu tego nie zapowiadał po bardzo ładnych akcjach i strzałach Jakuba Czarneckiego i Szymona Karasińskiego gdzie piłka minimalnie mijała bramkę. Najważniejsze to jak najszybsze wrzucenie tego meczu w niepamięć i gra toczyła się dalej:

Granica Bogatynia II – Nysa Zgorzelec 0:2

Slovan Hradek – Granica Bogatynia I 1:0 ( kluczowy mecz o układzie w tabeli )

Po ciężkiej porażce zawodnicy UKS Pieńsk nie załamali się i wspaniale podeszli do meczu z BKS Bolesławiec , gdzie w niesamowitej walce i ładnych akcjach po obu stronach Szymon Karasiński jako jedyny wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu na 1:0 dla nas. Wygrana o tyle ważna bo ustawiała nas w dogodnej pozycji przed następnymi meczami. Dalej grali Granica Bogatynia II – Granica Bogatynia I 0:5, a następny mecz już nasz zespół z ciekawym przeciwnikiem Nysą Zgorzelec. Żaczki UKS Pieńsk rzucili się na bramkę przeciwnika i po kilku akcjach i strzałach Jakub Czarnecki i Szymon Karasiński wpisali się na listę strzelców 2:0 dla nas. W tym momencie weszli zmiennicy lecz po krótkim czasie stracili gola na 2:1 , szybki powrót pierwszego składu i zaraz 3:1 po strzale Szymona Karasińskiego, wynik nie uległ już zmianie 3:1 dla UKS Pieńsk.

Następny mecz BKS Bolesławiec – Slovan Hradek 1:1 i w tym momencie wiedzieliśmy że jesteśmy już na podium lecz które miejsce ….. na to trzeba było poczekać. Ostatni mecz z najsłabszą drużyną Granicą Bogatynia wygraliśmy 4:0, a strzelcami byli: Szymon Karasiński – 2, Jakub Czarnecki, Norbert Miciak. Mimo zwycięstwa nie wiedzieliśmy jeszcze które miejsce zajmiemy, wiele zależało od następnego meczu pomiędzy BKS Bolesławiec – Granica Bogatynia I. Aby UKS Pieńsk zajął I miejsce, BKS Bolesławiec musiał wygrać lub zremisować i na taki wynik bardzo liczyliśmy. Duży doping naszego zespołu, każda akcja Bolesławca podnosiła nas (kibiców) z krzeseł, minuty leciały nieubłaganie, a na tablicy widniał korzystny dla nas wynik 0:0. Sekundy zmieniały się w  minuty , minuty w godziny a godziny w całą wieczność , każdy marzył o końcu spotkania no i stało się …… syrena końcowa, na tablicy 0:0 i zawodnicy UKS Pieńsk skoczyli sobie w ramiona ciesząc się z pierwszego miejsca w turnieju. Ostatni mecz w turnieju pomiędzy Slovan Hradek a Nysą Zgorzelec – 6:0

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

Pkt         bramki

UKS PIEŃSK                        12          10 - 7

Slovan Hradek                        10          13 - 4

Granica Bogatynia I                       10          15 - 1

BKS Bolesławiec                              8            6 - 2

Nysa Zgorzelec                                 3            3 - 11

Granica Bogatynia II                         0            1 - 17

Po turnieju nasi zawodnicy otrzymali puchar, talerz, medale oraz słodycze. Dziękuje rodzicom za przywiezienie swoich pociech na turniej, a organizatorom za wspaniały turniej.

autor: ~obserwator 2011-12-06 09:54:44

avatar G R A T U L A C J E
dla naszych młodych reprezentantów naszego miasta Pieńsk