środa

Aktualności

Sparing Orlików UKS Pieńsk z Nysą Zgorzelec

• autor: Trener, 2010-03-03 12:01

W dniu 02.03.2010 o godz. 18.00 na hali sportowej Gimnazjum w Pieńsku odbył się mecz kontrolny  pomiędzy Orlikami (9-10lat) UKS Pieńsk a Nysą Zgorzelec (2 x 25 min.). Naszą drużynę reprezentowali:

Paweł Wasik, Wiktor Sikorzyński, Adrian Rzadkiewicz, Rafał Rymarz, Wojciech Siemaszko, Hubert Chmielecki, Wiktoria Kowalczyk, Piotr Dereń, Mariusz Kubacki, Jakub Zaręba, Rafał Kikut, Kornel Selwiak, Kuba Dyjankiewicz, Adrian Smoleń.

Orliki nie mają okazji często grać z innymi drużynami więc było to dla nich sprawdzian swoich umiejętności na tle innego zespołu. W pierwszej połowie dzielnie naszej bramki bronił Kornel Selwiak, broniąc wiele strzałów zawodników ze Zgorzelca. Niestety dwa razy musiał wyciągnąć piłkę z siatki. My nie stworzyliśmy wielu akcji podbramkowych. Zawodnicy Pieńska starali się  tworzyć akcje poprzez indywidualne zagrania, zwody i ominięcia przeciwników, mało dostrzegali swoich kolegów z boku, nie grali podaniami. W pierwszej połowie w dogodnych sytuacjach do zdobycia braki znalazł się Paweł Wasiki który dwukrotnie w sytuacji sam na sam mógł pokonać bramkarza Nysy Zgorzelec, niestety nie udało się. W drugiej połowie naszej bramki bronił Rafał Rymarz i choć w tej części meczu straciliśmy więcej bramek (5), to nasza gra znacznie się poprawiła grę w ofensywie. Zawodnicy Pieńska więcej podawali , dostrzegali swoich kolegów na wolnych pozycjach, czego efektem były dwie strzelone bramki przez Kornela Selwiaka (przy drugiej bramce asystował podaniem z linii bocznej na przedpole bramkowe Paweł Wasik).

Mecz zakończył się wynikiem 2:7 dla Nysy Zgorzelec.

Dziękuję zawodnikom za udział i reprezentowanie UKS Pieńsk, niedługo następny sparing!!!!