TURNIEJ WINTER MATUSEWICZ CUP

• autor: Trener, 2010-01-25 12:51
W dniu 24.01.2010 r. w Lubaniu rozgrywano IV edycję  turnieju piłki nożnej halowej młodzików WINTER MATUSEWICZ CUP 2010.  W turnieju wystąpił nasz zespół młodzików UKS GIMNAZJUM PIEŃSK, w składzie:

Wiktor Seredyński, Szymon Czarnecki, Jakub Skadorwa, Arkadiusz Kikut, Jakub Duszyński, Mateusz Wąsowski, Remigiusz Zieliński, Paweł Wasik, Łukasz Bielecki, Jacek Lenik.

Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn: Śląsk Wrocław I, Śląsk Wrocław II, Top talent Wrocław, Miedź Legnica, Włókniarz Mirsk , UKS Gryfów Śl., Skorpiony Lubań, Pogoń Wleń, Viktoria Świebodzice, UKS „Kusy” Bolesławiec, Granica Bogatynia UKS Javoria Jawor, no i oczywiście my UKS Gimnazjum Pieńsk. Ja widać turniej był silnie obsadzony.

W tym turnieju zajęliśmy VIII miejsce, co uważam za dobry wynik , choć pozostał niedosyt bo gdy byśmy mieli lepszy stosunek bramek w grupie A, wyszli byśmy z II miejsca i walczyli o miejsca IV – IV. Zawody wygrał zespół Śląska Wrocław I który zaprezentował piękną grę zarówno w ataku , jak i w obronie, przeprowadzane akcje były przemyślane i dokładne.

W turnieju wiedzy o piłce nożnej udział wzięli z naszej drużyny Paweł Wasik i Wiktor Seredyński, odpowiedzieli poprawnie na 14 z 15 pytań zajmując II miejsce w tej rywalizacji potykając się na pytaniu: - jaki zespół z Bundesligi nosi podomek „wieśniaki”(odpowiedź pozostawiam dla czytelników). Gratuluje moim zawodnikom wiedzy, bo powiem szczerze była imponująca.

Zasada rozgrywek przebiegała w następujący sposób drużyny były przydzielone do trzech grup A, B, C, drużyny które zajęły pierwsze miejsca w tych grupach wchodziły do grupy D i walczyły o miejsca I – III, drużyny z drugich miejsc wchodziły do grupy E i walczyły o miejsca IV – VI, drużyny z trzecich miejsc wchodziły do grupy F walcząc o miejsca VII – IX, drużyny zajmujące czwarte i piąte miejsca trafiały analogicznie do grupy G i H walcząc o miejsca X-XII i XIII – XV.

My trafiliśmy do grupy A i na rozpoczęcie turnieju zagraliśmy z Włókniarzem Mirsk remisując 0:0. Ten mecz nazwałem „zremisowany - przegany” bo wiele akcji nie wykorzystanych pozostawiły w sercach zawodników wielki niedosyt, ale piłka nożna jest okrągła, bramki dwie i gra toczyła się dalej. Drugi mecz z niedawnym przeciwnikiem z turnieju w Pieńsku UKS Gryfów, z którym przegraliśmy dwukrotnie i niestety tej passy w tym turnieju również nie mogliśmy przełamać uznając wyższość przeciwnika, który wygrał ten mecz zasłużenie 3:0 po błędach w obronie na początku spotkania. Zawodnicy UKS Pieńs dzielnie walczyli do końca tego meczu lecz mimo stworzonych akcji pod bramkowych nie udało się pokonać bramkarza Gryfowa. Z jednym punktem podchodziliśmy do ostatniego spotkania w grupie od którego  zależało czy będziemy zajmować II miejsce w grupie. Udało się wygrać w ostaniec sekundach spotkania Szymon Czarnecki strzałem po ziemi w długi róg pokonał bramkarza Wlenia, który wcześniej rewelacyjnie bronił silne strzały naszych zawodników dwukrotnie  Szymona Czarneckiego i Kuby Skadorwy. Po tym meczu pozostało nam czekać na wynik meczu Włókniarz Mirsk z Pogoń Wleń, remis lub porażka Mirska dawała na II miejsce w grupie, niestety zasłużenie wygrali to spotkanie zawodnicy Mirska i to oni zajęli II miejsce spychając nas stosunkiem bramek na III miejsce. Pozostało nam walczyć w gr. F o miejsca  VII-IX.

Do grupy F razem z naszym zespołem trafiły Skorpiony Lubań i Granicy Bogatynia. Granica Bogatynia swoje mecze oddała walkowerem ponieważ wcześniej pojechali do domu, więc pozostała rywalizacja pomiędzy nami a Lubaniem. Z Lubaniem niestety przegraliśmy 2:0 choć w końcówce spokojnie mogliśmy doprowadzić do remisu, nie udało się, pozostaje cieszyć się VIII miejscem co i tak na tle  silnych zespołów jakie przyjechały, uważam że jest dobrym wynikiem. Ważna była zabawa, nabieranie doświadczenie i podpatrywanie drużyn które grają ze sobą od wielu lat.

Turniej zakończył się zwycięstwem Śląska Wrocław I, który w meczu i I miejsce pokonał Miedź Legnica, III miejsca wywalczył UKS Gryfów.

Dziękuje zawodnikom za walkę na boisku, niedługo następny turniej i zabawy ciąg dalszy !!!

autor: JACEK73 2010-01-26 14:42:12

Profil JACEK73 w Futbolowo GRATULACJE