UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY PIEŃSK - strona oficjalna

Strona klubowa
  • NOWA STRONA : WWW.UKS_PIENSK.FUTBOLOWO.PL
  •        

Ostatnie spotkanie

U.K.S. przy Gimnazjum Pieńsk 0:2 GOSiR OSIECZNICA
2013-10-26, 12:15:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 9
G.K.S. GROMADKA 5:1 G.K.S. IWINY
G.K.S. RACIBOROWICE 3:3 L.Z.S. KOŚCIELNIK
UKS GIGANT LUBOMIERZ 2:1 SPARTA ZEBRZYDOWA
OLSZA OLSZYNA 1:4 U.K.S. JASTRZĘBIE RUSZÓW
U.K.S. przy Gimnazjum Pieńsk 0:2 GOSiR OSIECZNICA

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 10
OLSZA OLSZYNA - SPARTA ZEBRZYDOWA
UKS GIGANT LUBOMIERZ - L.Z.S. KOŚCIELNIK
U.K.S. przy Gimnazjum Pieńsk - U.K.S. JASTRZĘBIE RUSZÓW
G.K.S. IWINY - GOSiR OSIECZNICA
G.K.S. RACIBOROWICE - G.K.S. GROMADKA

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Kalendarium

20

01-2019

niedziela

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

O NAS

Uczniowski Klub Sportowy przy Gimnazjum w Pieńsku powstał w 1998r. Wówczas w dobie powstawania UKS – ów pan Adam Niedźwiedzki i Marek Marendziak założyli klub UKS przy Gimnazjum w Pieńsku. Nadrzędnymi celami utworzenia Klubu było upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród najmłodszych adeptów piłkarskich na terenie miasta i gminy Pieńsk, w późniejszych latach rozszerzono tę działalność, doszła ochrona i promocja zdrowia, promowanie wypoczynku dzieci i młodzieży oraz działanie na rzecz integracji europejskiej poprzez rozwijanie kontaktów i współpracy na płaszczyźnie sportowej a także uczestniczenie w rozgrywkach i zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej.

Od 1998 roku zawodnicy trenowani przez pana Adama Niedźwiedzkiego nie byli zgłaszani do rozgrywek piłkarskich, ograniczali się do zabawy piłką.  Pan Adam docierał do chłopców 7 – 10 letnich, organizował im naukę gry w piłkę nożną na naszym stadionie miejskim, pokazywał podstawy techniki i przepisów. Czasami spotykało się tam 20-30 chętnych, niektórzy przychodzili z rodzicami. Działalność klubu została zarejestrowana u Starosty Zgorzeleckiego a nasza Rada Miejska przeznaczała corocznie kilka tysięcy złotych. Wydawano je na piłki i symboliczne nagrody we wiosennych i wakacyjnych turniejach a za resztę kupowano piłki dla szkół. W 2004 roku na jednym z treningów zapadła decyzja , że utworzony zostanie zarząd UKS, którego prezesem został Mariusz Januszkiewicz, zakupiono pierwsze stroje, ochraniacze. Zaczęło coś ruszać do przodu, przybywało trenującej młodzieży, trzeba było dzielić ich na grupy wiekowe. Nowy zarząd postanowił pomóc panu Niedźwiedzkiemu i zatrudnić wykwalifikowanego trenera. Wybór padł na nowo zatrudnionego w gimnazjum nauczyciela w-f p. Grzegorza Przekopa, absolwenta AWF we Wrocławiu, trenera piłki nożnej ze stażem w Śląsku Wrocław, gdzie pracował on właśnie z młodzieżą.

Mieliśmy więc dwóch trenerów – jednego na umowę-zlecenie a drugiego – p. Niedźwiedzkiego jako wolontariusza. Obaj oni współpracowali doskonale i zgłosili zarządowi konieczność zgłoszenia drużyn do rozgrywek OZPN w Jeleniej Górze.

 

Wiosną 2005 r. wyruszyliśmy na nasz pierwszy turniej orlików do Bogatyni, gdzie nie wypadliśmy najlepiej, ale poznaliśmy system rozgrywek, trenerów i działaczy piłki nożnej powiatów zgorzeleckiego i lubańskiego.

Najwięcej rad i pomocy otrzymaliśmy od p. Janusza Harapina – trenera z Lubania (pan w białej koszulce i ciemnych okularach).

W 2005 roku we wrześniu po raz pierwszy w historii UKS, drużyna młodzików i trampkarzy została zgłoszona do rozgrywek piłkarskich w okręgu jeleniogórskim. Obie drużyny dzielnie walczyły ale zajęły miejsca nieco poniżej środka tabeli klasy terenowej. W 2006 roku grali w rozgrywkach tylko młodzicy. Zarząd zorientował się w kosztach tego przedsięwzięcia i monitował do władz o dodatkową pomoc, której nie otrzymał, na domiar złego nastało pokolenie mniej zainteresowane piłką nożną, wycofaliśmy się więc z rozgrywek. Z klubu odszedł p. Przekop i nie było komu pomóc p. Adamowi, z który z przyczyn zdrowotnych nie mógł tak jak wcześniej realizować swojej działalności. Na ogłoszenie w internecie o poszukiwaniach nowego trenera odpowiedział p. Rafał Pozauć, który regularnie organizował treningi i jeździł z chłopcami na pojedyncze turnieje, bez udziału w lidze. Zasypany różnego rodzaju sprawozdawczością i koniecznością prowadzenia dokumentacji zarząd zrozumiał, że bez księgowej dalej się nie da. Klub miał osobowość prawną i wynikające stąd obowiązki, których w czynie społecznym nie dało się wykonać.

Potem przyszła fala zastoju, zakładania nowego zarządu, młodzież coraz częściej przychodziła do UKS. W 2007 roku Prezesem UKS Pieńsk został pan Edward Łagowski a w skład zarządu weszli aktywni, zainteresowani sportową edukacją swoich dzieci rodzice, no i się zaczęło. Grupa żaków i orlików rozpoczynała raczkowanie w karierze piłkarskiej, jeździli na rożne turnieje oczywiście z różnymi efektami. Zabawa w piłkę się rozkręcała. W 2008 roku powołano nowy Zarząd który działa w większości do dnia dzisiejszego i doprowadził do założenia czterech grup młodzieżowych , zatrudnił trenerów i instruktorów piłki nożnej. Pojawili się sponsorzy i ludzie gotowi oddać swój wolny czas dla UKS Pieńsk i dla lepszego jutra. Zespoły do tej pory były prowadzone przez pana Janusza Włodarczyka, Rafała Pozauć. W 2009 roku przed nowo rozpoczynającym się sezonem UKS z różnych względów został bez trenerów i wtedy pan Arkadiusz Rajczyk zgodził się trenować trzy grupy młodzieżowe żaków, orlików i młodzików w między czasie kończąc kurs instruktora. Po przerwie drużyna Młodzików została wówczas zgłoszona do rozgrywek w rejonie jeleniogórskim. Na wiosnę do pomocy dołączył ponownie  pan Janusz Włodarczyk , który zajął się żakami i orlikami odciążając trenera młodzików.  W sezonie 2010/2011 do rozgrywek zgłoszono młodzików oraz trampkarzy UKS Pieńsk prowadzonych przez pana Arkadiusza Rajczyk. Praktycznie dzień przed rozpoczęciem rozgrywek podjęto decyzję o zgłoszeniu trampkarzy. Okazało się to później strzałem w 10 bo trampkarze w lidze wiedli prym kończąc na 5 miejscu w klasie terenowej gr. II okręgu jeleniogórskiego. Gra w lidze przyciągała coraz to więcej młodzieży, rodzice najmłodszej grupy Żaków coraz częściej przychodzili na treningi i coraz to większej liczbie osób. Po rezygnacji trenera Janusza Włodarczyk, do pomocy przyszła pani Joanna Gal , która zajęła się grupą Żaków , a grupą Orlików zajął się były zawodnik i również były trener seniorów Hutnika Pieńsk pan Robert Kastner.  Sezon 2011/2012 to już prawdziwe bum w historii UKS Pieńsk , do żaków zapisało się 58 zawodników, młodziki i trampkarze już zakorzenieni w lidze zostali zgłoszeni do kolejnego sezonu.

Obok piłkarzy UKS Pieńsk w 2008 roku  utworzono kolejną sekcję – siatkówki chłopców i dziewcząt którą zaopiekowali się Marek Marendziak i Dariusz Smoleń. Drużyna siatkarzy jako młodzicy zajęła 5 miejsce w województwie dolnośląskim.

Zdecydowaliśmy się również na organizowanie pierwszych obozów sportowych w czasie wakacji. Szanse rozwoju sportowego dzieci i młodzieży naszego miasta wyraźnie wzrosły o nowe dyscypliny sportowe, dotąd były tylko zapasy.

Od 2006 roku pod wodzą pana Marka Popko utworzono sekcję szachową. Jej zasługą jest organizowanie mistrzostw gimnazjum w szachach i łowienie talentów tej dyscypliny. Trzeba tu wspomnieć o cennym wsparciu dyrekcji naszego gimnazjum, która udziela nam lokum, sali gimnastycznej, sprzętu sportowego i biurowego i pomaga w dojazdach na zawody.

W chwili obecnej UKS Pieńsk zrzesza ok. 100 młodych piłkarzy w czterech kategoriach wiekowych, a mianowicie: Żaków, Orlików, Młodzików i Trampkarzy i siatkarzy  - kadeci, oraz kilku członków wspierających. Środki finansowe pozyskiwane z Urzędu Miasta i Gminy w Pieńsku są niewystarczające na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem Klubu. Dlatego organizacja wspiera się na pomocy ze strony rodziców i sponsorów. To  właśnie rodzicom UKS PIEŃSK zawdzięcza najwięcej. Zawsze chętnie pomagają przy organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez Klub, a także w pozyskiwaniu dodatkowych środków finansowych z przeznaczeniem na cele statutowe.

Zarząd czyni starania aby zostać Organizacją Pożytku Publicznego i móc ubiegać się od podatników o 1% na działalność statutową klubu, co znacząco pomaga w realizowaniu zadań a także w pozyskiwaniu środków finansowych. Działalność społeczna skupia się również na organizacji rozgrywek piłkarskich.  Jedną z imprez sportowych, organizowanych przez UKS Pieńsk jest coroczny Turniej Noworoczny który już miał swoje dwie edycje, gdzie głównym sponsorem nagród dla dzieci jest, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk.

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
Trener
status Gadu-Gadu

Reklama

Buttony

Wyszukiwarka

Logowanie

Najnowsza galeria

Piłkarska majówka - Otwarte Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego - Zaki
Ładowanie...

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 127, wczoraj: 167
ogółem: 931 906

statystyki szczegółowe